Konec soutěží 2012/13

21.04.2013 19:47

V letošních dlouhodobých soutěží zastupovaly oddíl kuželek týmy A - III. KLM, B - divize, C - Vých. přebor, D - Vých. soutěž. Na konci léta jsme měli problémy udržet 4 týmy, co se počtu hráčů a hráček týče. Nakonec po úporném ,,boji" se podařilo zachovat 4 týmy. V mládežnických kategoriích se hráli soutěže tři. Družstvo dorostu hrálo Východočeský přebor, družstvo žáků hrálo Vých. pohár mládeže a žáci se ještě účastnili Poháru mladých nadějí. Stručná hodnocení soutěží si můžete přečíst v tomto článku. Za nedlouho bude na webu také k mání hodnocení jednotlivých vedoucích družtev. 

 

A tým - III. KLM

Do nové sezóny vstupoval A tým s nešťasnou vzpomínkou na konec předchozí sezóny. Cílem nebyl přímo postup, ale udělat v každém zápase maximum a hrát na špici tabulky s tím, že ten postup může přijít. Tentokráte jsme se nedrželi na první příčce tak dlouho jako loni, ale možná o to jednodušší to bylo, protože v závěru jsme se opět přesvědčili, že udržet první místo je velmim težký úkol. V polovině bylo jasné, že opět máme rozehranou hru o postup. V průběhu jsme si vybojovali 5 bodový náskok, ale ten se ztenčil na pouhý jediný, ok terý jsme vloni nevyhráli. Nicméně to A tým dokázal a příští sezóně uvidí fandové kosteleckých kuželek druhou nejvyšší soutěž v zemi s účastí Č. Kostelce. 

 

B tým - Východočeská divize

Tento tým nastupoval do divize jako nováček. I přes to nešel do soutěže s tím, že ji chce udržet, ale hrát pokud možno výše. To se od prvních zápasů dařilo a sezóna se rozjela v dobrém rytmu a pohodě. V průběhu podzimu se B tým pohyboval i na prvních třech místech. Ke konci přišli podzimní části přišli zaškobrtnutí a posun do poloviny tabulky, kde tým vydržel až do konce sezóny. Určitě se dá označit tato sezóna pro nováčka soutěže jako úspěšná. 

 

C tým - Východočeský přebor

Oproti loňskému ročníku tým nastupoval oslabený o dva hráče a trochu se šuškalo, že to bude špatná sezóna. Nakonec to byla sezóna poměrně pestrá. Tým se rozjížděl pozvolna a trochu to vypadalo, že se šuškání naplní, ale tým se nevzdal a začal sbírat body. Sice prohrál C tým zápasy, které měl vyhrát papírově, ale opraoti tomu si zase připsal několik cenných skalpů se silnými týmy v soutěži. Ve výsledku to byla povedená sezóna a nebýt některých klopítnutí mohl tým útočit na nejlepší pětku soutěže. 

 

D tým - východočeská soutěž

Také svým způsobem nováček. Sice hrál stejnou soutěž, ale jinou skupinu. V té B skupině hrají čtyřčlenná družstva. Tento přesun jsme museli udělat na základě zmenšení počtu hráčů a hráček. V soutěži startovalo osm týmů a náš se umístil na 7. pozici. Ono to je předposlední místo, ale v průběhu sezóny se pohyboval D tým výše. Nedařilo se až v druhé půlce jarní čáasti, kde byla velmi malá bodová sbírka. Hodnocení celé sezóny je také pozitivní, výsledky v některých zápasech nebyly špatné a navíc oproti minulé sezóně přibyly těžší soupeři. 

 

Dorostenecký Východo. přebor

soutěže se účastnily 4 kluby. To bylo s ohledem na nový systém dorosteneké ligy, který se ukázal zřejmě ne úplně ideální. Týmy hráli v přeboru čtyř kolovým systémem. Náš celek nastupoval s nováčky v dlouhodobých soutěžích a tak se sbírali spíše zkušenosti. Nakonec se, ale ukázalo, že to špatná sezóna nebyla. První tým zvítězil suveréně, ale zbylé tři týmy se vešli do tříbodového rozdílu a zápasy byly vrovnané a dramatické a pro sbírání zkušeností snad lepší soutěž být nemohla.