Historie oddílu kuželek

Kuželkářský oddíl v Červeném Kostelci byl založen září roku 1960. Kuželkářský oddíl sídlil na Kostelecké kuželně na Bedně. Tato kuželna měla pouze jednu dráhu. Zakládajícími členy kuželkářského oddílu byli pánové: S. Vyskočil st. , J. Vondráček, V. Zaplatílek, J. Holan, J. Lapčák a Martínek. Všechny tyto členy můžete vidět na fotce zakládajících členů.
    První utkání se odehrálo na jednodráze 27. 11. 1960 proti týmu Motostav Lipice. Zápas odehráli již zmiňovaní členové oddílu.
    O čtyři roky později se kostelecká kuželna na Bedně a její členové dočkali dráhy druhé. Slavnostní otevření zrekonstruované kuželny proběhlo 19.9. 1964. V tento den se také odehrálo mistrovské utkání proti týmu Jaroměře.
    V roce 1987 byla otevřena nová kuželna, která měla a dodnes má dvě dráhy se stavěči, takže mladší členové oddílu si mohli oddechnout, protože nemuseli stavět kuželky ručně, jako tomu bylo na kuželně na Bedně.
    V červnu roku 2009 byla kuželna modernizována stavěči a automaty vybavenými tiskárnami.
    Dovoluji si tvrdit, že kuželky v našem městě mají svoji tradici a jsou známým sportem pro občany Kostelce. A ono není divu, protože naši kuželkáři ať už týmy či jednotlivci dosáhli nemalých úspěchů. Úspěchy se týkají jak dlouhodobějších ligových soutěží tak i v mistrovstvích republiky jednotlivců.